
Het plein is ontworpen door Architectenbureau RoosRos en in drie delen opgedeeld. Omdat het leeftijdsverschil sterk uiteenloopt, was een gezamenlijk plein niet wenselijk. Daarom heeft iedere school een eigen buitenruimte.
Spelen met fantasie
Het plein van kinderdagverblijf GRO-UP stimuleert beweging en verbeelding, met een tipi, buitenkeuken en staptegels. De lage omheining zorgt voor veiligheid zodat kinderen fijn kunnen spelen, zonder de omgeving volledig af te schermen.

Groenblauw plein voor basisschool
Bij basisschool Jan Antonie Bijloo draait het schoolplein om natuurlijk spelen én duurzaam omgaan met regenwater. Door natuurlijke elementen en speeltoestellen, zoals een wilgentunnel, blotevoetenpad en balansbalken, worden kinderen uitgedaagd om natuurlijk te spelen.
Ook is op dit terrein een innovatief afwateringssysteem aangelegd om regenwater terug te geven aan de natuur. De aangelegde putten zijn niet direct aangesloten op de riolering, maar via speciale opvangsystemen wordt het water langzaam teruggegeven aan de natuur. Zo wordt het grondwater op peil gehouden en de stadsriolering ontzien. Handig!

Ontmoeten en ontspannen
De buitenruimte van de Thorbecke Talentschool is voor middelbare scholieren de perfecte plek om te pauzeren en elkaar te ontmoeten. Met duurzame zitplekken, zoals een cementloze betonnen bank van CircU en een wadi voor wateropvang is dit plein helemaal helemaal klaar voor de toekomst!

Wat kunnen wij voor u betekenen?
Heeft u een vraag over deze buitenruimtes of wilt u meer informatie? Neem direct contact met ons op.